Haber

Bodrum’da kan davası cinayetinden 8 sanık dava açtı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde “kan davası” cinayetiyle ilgili 8 zanlıdan 6’sı hakkında ağırlaştırılmış müebbet, 2’si hakkında 15 ila 20 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Kenan Uzunay’ın (20) 29 Ağustos 2022’de Güvercinlik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda başından vurularak öldürülmesine ilişkin 6’sı tutuklu 8 zanlı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 22 sayfalık iddianame hazırlandı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, elde edilen deliller, teknik takip bilgileri ve zanlıların ifadeleri doğrultusunda, 15 yıl önce Kenan Uzunay’ın Patnos ilçesinde akrabası olduğu öğrenilen bir kişiyi babası öldürmüştü. Ağrılı ve öldürülen kişinin yeğeni NC intikam aldı. Kenan Uzunay’ı bu amaçla öldürdüğünün belirlendiği bildirildi.

AC, EC, FK, MD, NC ve VC hakkında “kasten kan akıtarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, SC ve YE hakkında “kasten öldürme suçuna yardım etme” suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. önceden tasarlama”.

6’sı tutuklu 8 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Etkinlik

Geçen yıl 29 Ağustos’ta Güvercinlik Mahallesi’nde denize girmek için gelenler, ormanlık alanda bir kişinin hareketsiz yattığını ve başında kanlar olduğunu fark edince durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi.

Yapılan incelemede, 20 yaşındaki inşaat işçisi Kenan Uzunay’ın başından aldığı tek kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi.

Cinayetin Ağrı’nın Patnos ilçesinde 2008 yılında Uzunay’ın babası tarafından öldürülen kişinin yeğeni NC tarafından intikam amacıyla işlendiği belirlenirken, gözaltına alınan 8 zanlıdan 6’sı tutuklanırken, 2’si tutuklandı. kontrol kuralı ile serbest bırakıldı.

hasankeyfajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu