Yaşam

Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal kimdir? Ataç Baykal’ı Merak Edenler

Deniz Baykal’ın ölümü sonrası gündeme gelen Ataç Baykal’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar tarafından Ataç Baykal kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte Ataç Baykal’ın hayatına dair sorular ve cevaplar…

Cumhuriyet Halk Partisi 4. Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ölümünün ardından ailesi hakkında soruşturma başlatıldı.

Vatandaşlar, Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal’ın kim olduğunu ve mesleğini merak etti.

Ataç Baykal kimdir?

Ataç Baykal misyoner hekim ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp profesörüdür. Ataç Baykal, ortaöğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini alan Ataç Baykal, bu eğitimini 1993 yılında tamamladı. 2001 yılında doçent olan Ataç Baykal, 2001 yılında Doçent oldu. 2008 yılında profesör oldu. 1993-1995 yılları arasında ABD, Washington DC’de Washington Hospital Center ve New York’ta Mount Sinai Medical Center’da organ nakli konusunda uzmanlaştı. 2002-2003 yıllarında University of Texas in Houston, Texas’taki MD Anderson Kanser Merkezi’nde ve Dallas, Texas’taki University of Texas Southwestern Medical Center’da göğüs hastalıkları ve meme kanseri ihtisasını tamamladı.

Ataç Baykal Kariyer

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2001 Teşvik Ödülü’nü alan Ataç Bakyal, ECFMG ve FLEX sertifikalarına sahiptir. TÜBİTAK, Fulbright ve Susan G. Komen Meme Kanseri Vakfı bursları ile ödüllendirildi. Meme kanserinin cerrahi tedavisi, özellikle onkoplastik cerrahi yöntemler ve metastatik meme kanserinde cerrahi tedavi, sentinel lenf nodu biyopsisi, göğüs hastalıklarında risk analizi ve meme kanserinde alternatif tedavi formülleri ile ilgilenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu