Haber

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği depremi değerlendirdi

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, örgüte bağlı sivil toplum kuruluşlarının deprem bölgelerini ziyaret ederek sivil toplum ve yerel yöneticilerle görüştüklerini belirtti.

Dernek binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Taş, bölgedeki depremzedelerin ihtiyaçlarının giderildiğini, bazı yerlerde ticaretin ve hayatın normale dönmeye başladığını görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kayseri’ye gelen yaklaşık 50 bin depremzedenin ihtiyaçlarının karşılanması için Valilik, belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Taş, şunları kaydetti:

“Kayseri’de merkezi İncesu ve Hacılar ilçeleri olmak üzere 4’ü aşkın depremin yaşanması Kayseri halkımızı paniğe sevk etti. Halkımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ayrıca Kayseri merkez ve ilçelerinde yapılan inceleme ve denetimlerde daha fazla 500’den fazla bina ağır hasar gördü ve yüzlerce bina harabeye döndü ve az hasarlı olduğu yetkili kurumlarca belirlendi.

Taş, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan yardım kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu