Haber

Rusya: ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon planlıyor

Rus Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Lideri İgor Kirillov, “ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon yapmayı planlıyor” dedi.

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Lideri İgor Kirillov, ABD’nin Ukrayna’daki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD’nin eski Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Rus askerlerinin özel askeri harekat bölgesinde kimyasal silah kullanmayı planladığını söylemesinin ardından Kirillov, “Bu bilgiyi ABD ve suç ortaklarının zehirli kullanarak provokasyon niyeti olarak değerlendiriyoruz. Ukrayna’da kimyasallar. Rusya gerçek suçluları tespit edip cezalandıracak.” terimleri kullandı.

ABD ve ortaklarının planladıkları provokasyona hazırlandıklarını belirten Kirillov, “10 Şubat’ta kimyasal madde içeren bir tren yabancı uyruklular eşliğinde Kramatorsk’a geldi ve yerel Kuibyshev metalurji fabrikasının bulunduğu bölgeye çekildi. Ukrayna Güvenlik Servisi (SZBU) görevlileri ile Ukrayna, “Silahlı Kuvvetler komutanlığının gözetiminde tahliye edildi. Vagonda 16 adet kapalı metal kutu vardı. Yarısında kimyasal tehlike işareti, BZ yazısı ve iki kırmızı çizgili işaret vardı” dedi. – MOSKOVA

divrigi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu