Haber

Spastik Engelliler Federasyonu deprem bölgesine 30 tekerlekli sandalye gönderdi

Spastik Engelliler Federasyonu tarafından hayırseverlerin desteğiyle satın alınan 30 tekerlekli sandalye Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerdeki engellilere gönderildi.

Federasyon lideri Murat Arslanhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, facianın ardından bölgedeki engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Deprem nedeniyle engellilerin muhtaç durumda olduğuna dikkat çeken Arslanhan, şunları kaydetti:

“O bölgede yaşayan engelli arkadaşlarımızın kullandığı tekerlekli sandalye, protez gibi malzemeler enkaz altında kaldı. Mont, elbise, ayakkabı gibi eşyalar bölgeye gönderildi ama engelli arkadaşlarımızın ihtiyaç duyduğu şeyleri teslim etmek gerekiyor. Biz de Federasyon olarak hayırseverlerimizin desteğiyle bu kampanyayı başlattık, bölgeye ihtiyaçları ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Bu kapsamda 30 adet tekerlekli sandalye hazırladıklarını ve yetkili kurumlar aracılığıyla bölgeye gönderdiklerini belirten Arslanhan, “Başlattığımız kampanya ile tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı gibi malzemelerin dağıtımlarına devam edeceğiz. bölgeye hasta bezi gönderiyoruz. Desteğinize ihtiyacımız var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu