Haber

Süleyman Soylu’nun ‘seçim gecesi’ hayali: Dünya Erdoğan için sıraya girecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Menteşe Atatürk Bulvarı Adliyesi yanında düzenlenen toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

‘KUTLAMA İÇİN SIRAYA GİRECEKLER’

Soylu, yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Altı Masa’yı hedef aldı. “2023 seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nu yeniden sıkıştırmaya hazır mısınız?” diye soran Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir yanda Erdoğan, bir yanda Kılıçdaroğlu. Ne Altılı Masa. Amerika’ya ya da Avrupa’ya değil, Amerika ya da Avrupa’ya gelse de yenileceksiniz. Üç otobüsü bitiremeyenler, açamayanlar. bir ekmek fırını Türkiye’nin hakimiyetine talip Bugün Tendürek, Cudi ve Amanos tertemiz Allah’ın izniyle Sizin huzurunuzda söz veriyorum 100. Yılda bu vatanın dağlarında tek bir terörist kalmayacaktır. Cumhuriyet yılı. Çıldırmasınlar mı? Bir yandan Karadeniz’den gaz çıkıyor, diğer yandan Gabar’dan petrol çıkıyor. Kendi arabamız olan Togg’u yaptık. Çıldırmış olmaları gerekmez mi? Erdoğan, Türkiye’nin sıkıntılarını birer birer giderdi.”

Soylu, “Seçim akşamı Türkiye’yi çelmeye çalışan tüm dünya liderleri Erdoğan’ı arayıp ‘mutlu zaferler’ demek için sıraya girecek” dedi.

habereleskirt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu