Ekonomi

FDIC, büyük bankaların iflas masraflarını ödemesini istiyor

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan Bloomberg’in haberine göre, son banka iflaslarından yaklaşık 23 milyar dolarlık maliyetle karşı karşıya kalan FDIC’in, söz konusu maliyetin büyük bir bölümünü yönlendirmeyi düşündüğü bildirildi. ülkenin en büyük bankalarına

Rapor, yetkililerin maliyetin büyük kısmını çok daha büyük finansal kurumlara yönlendirerek topluluk bankaları üzerindeki baskıyı sınırlamak istediğini belirtti.

Bunun JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo gibi bankaların milyarlarca dolar katkıda bulunmalarını gerektirebileceğine işaret edilen haberde, söz konusu değerlendirmenin boyutunu ve zamanlamasını belirlemeye yönelik müzakerelerin erken aşamada olduğu kaydedildi. .

FDIC Lideri Martin Gruenberg, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Şehir İşleri Komitesi’nin son banka iflasları ve federal düzenleyici müdahalesiyle ilgili dünkü oturumunda, Bank of Silicon Valley’in (SVB) iflasının 128 milyar dolarlık mevduat sigortası fonuna 20 dolara mal olduğunu söyledi. milyar, Signature Bank’ın maliyeti. 2,5 milyar dolar olarak tahmin edildiğini belirtti.

alpuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu